Skip to content

Grand Ave(Block 2322 Lot 23)Trenton, NJ 08610

Vacant Land

Last Sale Price
$60,000
Last Sale Date
Mar 26, 2021

Property Information

Block2322
Lot23
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page223

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$5,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$194+6.8%
2024$182+1.2%
2023$179-10.9%
2022$201+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$60,000
DeedBook 6439, Page 485Recorded4/29/2021

Also conveyed in this deed

1 parcel