Skip to content

718 Rennie StTrenton, NJ 08610

Built 1935
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1,100,000
Last Sale Date
Dec 31, 2025

Property Information

Block2325
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page199

Building Details

Building Class10
Description1S CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage9,636
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,400
15%
Improvement Value:$259,800
85%
Total Assessment$307,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,826+6.7%
2024$10,147+1.2%
2023$10,024-10.9%
2022$11,253+3.0%
Property History
Sales4

Property Sale

SaleMulti
$1,100,000
Sq Ft9,636DeedBook 6614, Page 1708Recorded1/6/2026

Also conveyed in this deed

2 parcels

Property Sale

SaleMulti
$565,000
DeedBook 4990, Page 292

Property Sale

SaleMulti
$200,000
DeedBook 4632, Page 14

Property Sale

SaleMulti
$130,000
DeedBook 3130, Page 68

Property Built

Built

Year Built: 1935