Skip to content

104 W Park AveTrenton, NJ 08610

Built 1927

Last Sale Price
$77,000
Last Sale Date
Jul 12, 2000

Property Information

Block2376
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page271

Building Details

Building Class17
Description1S F G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,008
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,800
23%
Improvement Value:$104,900
77%
Total Assessment$136,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,817+6.7%
2024$4,515+1.2%
2023$4,461-10.9%
2022$5,007+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$77,000
DeedBook 3855, Page 269

Property Built

Built

Year Built: 1927