Skip to content

135 Irvington PlTrenton, NJ 08610

Built 1943

Last Sale Date
Mar 11, 1999

Property Information

Block2399
Lot23
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page249

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,200
37%
Improvement Value:$93,200
63%
Total Assessment$147,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,944+7.0%
2024$4,619+1.3%
2023$4,560-11.7%
2022$5,164+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1943