Skip to content

335 Maddock Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1940

Last Sale Price
$209,900
Last Sale Date
Jun 17, 2005

Property Information

Block2426
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page252

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage837
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,000
42%
Improvement Value:$78,900
58%
Total Assessment$136,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,824+6.7%
2024$4,522+1.2%
2023$4,467-11.2%
2022$5,028+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$209,900
DeedBook 5100, Page 22

Property Sale

SaleMulti
$80,000
DeedBook 3898, Page 216

Property Built

Built

Year Built: 1940