Skip to content

108 Maddock Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1920

Last Sale Price
$109,000
Last Sale Date
Jul 8, 1993

Property Information

Block2428
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page281

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,016
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,100
35%
Improvement Value:$108,200
65%
Total Assessment$165,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,575+7.0%
2024$5,210+1.3%
2023$5,144-11.6%
2022$5,821+3.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$109,000
DeedBook 2704, Page 40

Property Built

Built

Year Built: 1920