Skip to content

3 Pannick Drive

Trenton, NJ 08610

Built 1992

Last Sale Price
$333,000
Last Sale Date
Jun 20, 2017

Property Information

Block2443
Lot17
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,229
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,700
27%
Improvement Value:$232,600
73%
Total Assessment$320,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,287+6.7%
2024$10,580+1.2%
2023$10,451+4.1%
2022$10,035+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$333,000

From:

To:

Sq Ft2,229DeedBook 6292, Page 899Recorded7/14/2017

Property Built

Built

Year Built: 1992