Skip to content

960 Wh-Ham Sq RdTrenton, NJ 08610

Built 1992

Last Sale Price
$166,000
Last Sale Date
Sep 18, 1992

Property Information

Block2444
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page184

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,000
28%
Improvement Value:$205,900
72%
Total Assessment$285,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,075+6.7%
2024$9,443+1.2%
2023$9,329+4.1%
2022$8,957+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$166,000
DeedBook 2616, Page 247

Property Built

Built

Year Built: 1992