Skip to content

8 Pannick DriveTrenton, NJ 08610

Built 1990

Owner
---
Last Sale Price
$345,000
Last Sale Date
Dec 19, 2019

Property Information

Block2444
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page184

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,048
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$86,600
28%
Improvement Value:$227,100
72%
Total Assessment$313,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,055+6.7%
2024$10,362+1.2%
2023$10,236+3.7%
2022$9,869+0.0%
Property History
Sales7

Property Sale

Sale
$345,000
Sq Ft2,048DeedBook 6391, Page 1781Recorded12/30/2019

Property Sale

Sale
$345,000
DeedBook 6391, Page 1781

Property Sale

Sale
$339,900

From:

To:

Sq Ft2,048DeedBook 6319, Page 1131Recorded3/9/2018

Property Sale

Sale
$330,000

From:

To:

Sq Ft2,144DeedBook 6178, Page 9Recorded9/6/2013

Property Sale

Sale
$259,500
DeedBook 4189, Page 165

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 3250, Page 287

Property Sale

Sale
$169,000
DeedBook 2574, Page 362

Property Built

Built

Year Built: 1990