Skip to content

14 Pannick DriveTrenton, NJ 08610

Built 1992

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 5, 2002

Property Information

Block2444
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page184

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,615
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,700
30%
Improvement Value:$200,700
70%
Total Assessment$285,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,058+6.7%
2024$9,427+1.2%
2023$9,313+4.1%
2022$8,942+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 3139, Page 241

Property Sale

Sale
$183,500
DeedBook 2637, Page 300

Property Built

Built

Year Built: 1992