Skip to content

6 Pannick DriveTrenton, NJ 08610

Built 1992

Owner
---
Last Sale Price
$635,000
Last Sale Date
Jun 25, 2025

Property Information

Block2444
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page184

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,145
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$84,400
26%
Improvement Value:$234,200
74%
Total Assessment$318,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,227+6.7%
2024$10,523+1.2%
2023$10,396+4.1%
2022$9,982+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$635,000
Sq Ft2,145DeedBook 6595, Page 697Recorded6/26/2025

Property Sale

Sale
$178,000
DeedBook 2620, Page 217

Property Built

Built

Year Built: 1992