Skip to content

51 Goeke Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1959

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Mar 15, 2021

Property Information

Block2445
Lot39
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,344
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,300
30%
Improvement Value:$176,300
70%
Total Assessment$250,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,831+6.7%
2024$8,277+18.4%
2023$6,993+4.1%
2022$6,714+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$330,000
Sq Ft1,344DeedBook 6438, Page 1902Recorded4/28/2021

Property Sale

Sale
$219,900

From:

To:

Sq Ft1,344DeedBook 6203, Page 1963Recorded10/8/2014

Property Built

Built

Year Built: 1959