Skip to content

2119 Kuser RdTrenton, NJ 08690

Built 1973

Last Sale Price
$93,500
Last Sale Date
Aug 21, 1984

Property Information

Block2448
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page205

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,000
26%
Improvement Value:$200,900
74%
Total Assessment$272,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,367+6.9%
2024$8,764+1.3%
2023$8,655+4.3%
2022$8,300+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$93,500
DeedBook 2269, Page 291

Property Built

Built

Year Built: 1973