Skip to content

241 Woodside AveTrenton, NJ 08610

Built 1969

Last Sale Date
Nov 9, 2006

Property Information

Block2458
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page281

Building Details

Building Class17
Description1S F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,700
31%
Improvement Value:$126,800
69%
Total Assessment$184,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,502+6.7%
2024$6,094+1.2%
2023$6,020+4.1%
2022$5,780+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969