Skip to content

Alfred Ave(Block 2478 Lot 23)Trenton, NJ 08610

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 1, 2003

Property Information

Block2478
Lot23
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page292

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$46,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,628+6.7%
2024$1,526+1.2%
2023$1,508-11.2%
2022$1,697+3.0%
Property History

No events match the selected filters.