Skip to content

103 Maple Shade Ave WestTrenton, NJ 08610

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 22, 1999

Property Information

Block2485
Lot26
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page282

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,500
30%
Improvement Value:$126,700
70%
Total Assessment$182,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,421+6.7%
2024$6,018+1.2%
2023$5,945+4.1%
2022$5,708+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920