Skip to content

1878 Arena Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1978
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 1, 1997

Property Information

Block2531
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page256

Building Details

Building Class10
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,170
Acreage0.68

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,400
19%
Improvement Value:$569,400
81%
Total Assessment$701,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,731+6.7%
2024$23,180+1.2%
2023$22,900+4.1%
2022$21,987+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978