Skip to content

26 Magnolia La

Trenton, NJ 08610

Built 1955

Last Sale Price
$195,000
Last Sale Date
Mar 4, 2004

Property Information

Block2533
Lot81
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page228

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,360
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,600
32%
Improvement Value:$126,700
68%
Total Assessment$186,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,565+6.7%
2024$6,153+1.2%
2023$6,079+4.1%
2022$5,837+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$195,000
DeedBook 4743, Page 184

Property Sale

SaleMulti
$117,000
DeedBook 2606, Page 806

Property Built

Built

Year Built: 1955