Skip to content

21 Goeke Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1960

Last Sale Price
$455,000
Last Sale Date
Dec 20, 2023

Property Information

Block2540
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description1SM G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,566
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,100
29%
Improvement Value:$184,400
71%
Total Assessment$261,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,983+6.7%
2024$8,419+1.2%
2023$8,317+4.1%
2022$7,986+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$455,000
Sq Ft1,566DeedBook 6544, Page 1494Recorded12/27/2023

Property Sale

SaleMulti
$83,000
DeedBook 2236, Page 316

Property Built

Built

Year Built: 1960