Skip to content

2 Ann Marie DrTrenton, NJ 08610

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 24, 2007

Property Information

Block2540
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,700
28%
Improvement Value:$197,500
72%
Total Assessment$274,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,663+6.7%
2024$9,057+1.2%
2023$8,947+4.1%
2022$8,591+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1974