Skip to content

23 Kerr DrTrenton, NJ 08610

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 22, 2003

Property Information

Block2550
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page228

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,200
39%
Improvement Value:$121,000
61%
Total Assessment$199,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,020+6.7%
2024$6,580+1.2%
2023$6,500+4.1%
2022$6,241+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958