Skip to content

17 Kerr Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 21, 2019

Property Information

Block2550
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page228

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,484
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,200
35%
Improvement Value:$147,400
65%
Total Assessment$225,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,950+6.7%
2024$7,452+1.2%
2023$7,361+4.1%
2022$7,068+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958