Skip to content

5 Kerr Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 21, 2004

Property Information

Block2550
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page228

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,680
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,100
35%
Improvement Value:$147,900
65%
Total Assessment$226,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,964+6.7%
2024$7,465+1.2%
2023$7,374+4.1%
2022$7,081+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$110,000
DeedBook 3113, Page 290

Property Built

Built

Year Built: 1958