Skip to content

304 Lakeside Blvd

Trenton, NJ 08610

Built 1930

Last Sale Price
$108,000
Last Sale Date
Feb 22, 2010

Property Information

Block2556
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page259

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,088
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,200
30%
Improvement Value:$177,200
70%
Total Assessment$253,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,930+6.7%
2024$8,370+1.2%
2023$8,268+4.1%
2022$7,939+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$108,000
DeedBook 6043, Page 450

Property Built

Built

Year Built: 1930