Skip to content

244 Lakeside Blvd

Trenton, NJ 08610

Built 1950

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block2556
Lot23
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page259

Building Details

Building Class17
Description1SS G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,075
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,500
45%
Improvement Value:$92,700
55%
Total Assessment$168,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,927+6.7%
2024$5,556+1.2%
2023$5,488+4.1%
2022$5,270+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950