Skip to content

320 Lakeside Blvd

Trenton, NJ 08610

Built 1956

Last Sale Price
$278,000
Last Sale Date
Oct 2, 2020

Property Information

Block2556
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page259

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,705
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,800
35%
Improvement Value:$133,100
65%
Total Assessment$203,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,185+6.7%
2024$6,735+1.2%
2023$6,653+8.4%
2022$6,138+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$278,000
Sq Ft1,705DeedBook 6416, Page 1748Recorded10/8/2020

Property Sale

SaleMulti
$127,000
DeedBook 2898, Page 259

Property Built

Built

Year Built: 1956