Skip to content

236 Lakeside Blvd

Trenton, NJ 08610

Built 1945

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 8, 2010

Property Information

Block2556
Lot24
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page259

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,351
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,500
39%
Improvement Value:$116,300
61%
Total Assessment$191,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,759+6.7%
2024$6,335+1.2%
2023$6,258+4.1%
2022$6,009+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1945