Skip to content

24 Olszak CtRobbinsville, NJ 08691

Built 1983

Last Sale Price
$278,000
Last Sale Date
May 19, 2017

Property Information

Block2607
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page299

Building Details

Building Class17
Description1.5SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,572
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,300
31%
Improvement Value:$197,400
69%
Total Assessment$287,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,139+6.7%
2024$9,503+1.2%
2023$9,388+4.1%
2022$9,014+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$278,000

From:

To:

Sq Ft1,572DeedBook 6286, Page 73Recorded5/22/2017

Property Sale

SaleMulti
$300,000
DeedBook 5400, Page 97

Property Sale

SaleMulti
$71,900
DeedBook 2217, Page 382

Property Built

Built

Year Built: 1983