Skip to content

4 Scullin DrTrenton, NJ 08620

Built 1955

Owner
---
Last Sale Price
$480,000
Last Sale Date
Sep 9, 2025

Property Information

Block2617
Lot31
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page296

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,736
Acreage0.42

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$82,900
31%
Improvement Value:$184,300
69%
Total Assessment$267,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,416+6.7%
2024$8,826+1.2%
2023$8,719+4.1%
2022$8,371+2.2%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$480,000
Sq Ft1,736DeedBook 6603, Page 1841Recorded9/17/2025

Property Sale

SaleMulti
$285,500
DeedBook 6017, Page 19

Property Sale

SaleMulti
$270,500
DeedBook 4644, Page 76

Property Built

Built

Year Built: 1955