Skip to content

26 Winding Way

Trenton, NJ 08620

Built 1955

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
May 12, 2020

Property Information

Block2629
Lot26
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page296

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,886
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,000
33%
Improvement Value:$158,800
67%
Total Assessment$236,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,345+6.7%
2024$7,822+1.2%
2023$7,727+4.1%
2022$7,419+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$260,000
Sq Ft1,886DeedBook 6406, Page 33Recorded6/16/2020

Property Sale

SaleMulti
$124,000
DeedBook 3556, Page 271

Property Built

Built

Year Built: 1955