Skip to content

89 Winding Way

Trenton, NJ 08620

Built 1955

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Apr 28, 2023

Property Information

Block2631
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page307

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,360
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,100
37%
Improvement Value:$134,300
63%
Total Assessment$212,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,485+6.7%
2024$7,016+1.2%
2023$6,931+4.1%
2022$6,654+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000
Sq Ft1,360DeedBook 6522, Page 236Recorded5/4/2023

Property Built

Built

Year Built: 1955