Skip to content

67 Argonne Ave

Trenton, NJ 08620

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 21, 2022

Property Information

Block2642
Lot28
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page308

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,008
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,300
43%
Improvement Value:$107,100
57%
Total Assessment$187,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,604+6.7%
2024$6,190+1.2%
2023$6,115+4.1%
2022$5,871+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963