Skip to content

10 Fenway Rd

Trenton, NJ 08620

Built 1968

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Jul 15, 1996

Property Information

Block2649
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page298

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,588
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,800
40%
Improvement Value:$127,400
60%
Total Assessment$212,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,478+6.7%
2024$7,009+1.2%
2023$6,924+4.1%
2022$6,648+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$135,000
DeedBook 3101, Page 118

Property Built

Built

Year Built: 1968