Skip to content

321 Church StTrenton, NJ 08620

Built 1998

Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
Sep 21, 1995

Property Information

Block2661
Lot40
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page325

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,656
Acreage12.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,600
25%
Improvement Value:$334,000
75%
Total Assessment$442,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,597+6.7%
2024$14,619+1.2%
2023$14,442-0.3%
2022$14,486+3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1998

Property Sale

SaleMulti
$45,000
DeedBook 2984, Page 268