Skip to content

625 Ydv-Ham Sq Rd

Robbinsville, NJ 08691

Built 1964

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Jul 25, 2018

Property Information

Block2675
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page299

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage960
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,700
42%
Improvement Value:$102,500
58%
Total Assessment$177,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,245+6.7%
2024$5,853+1.2%
2023$5,782+4.1%
2022$5,552+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000

From:

To:

Sq Ft960DeedBook 6336, Page 240Recorded8/2/2018

Property Built

Built

Year Built: 1964