Skip to content

615 Ydv-Ham Sq Rd

Robbinsville, NJ 08691

Built 1969

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
Oct 13, 2005

Property Information

Block2675
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page299

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,400
33%
Improvement Value:$152,300
67%
Total Assessment$228,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,059+6.7%
2024$7,554+1.2%
2023$7,462+4.1%
2022$7,165+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$340,000
DeedBook 5203, Page 246

Property Sale

SaleMulti
$153,000
DeedBook 3698, Page 210

Property Built

Built

Year Built: 1969