Skip to content

34 Doe DriveTrenton, NJ 08620

Built 1992

Last Sale Price
$174,900
Last Sale Date
Sep 14, 1988

Property Information

Block2712
Lot61
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page312

Building Details

Building Class18
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,564
Acreage0.71

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,700
25%
Improvement Value:$306,000
75%
Total Assessment$407,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,367+6.7%
2024$13,466+1.2%
2023$13,303-0.3%
2022$13,344+3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1992

Property Sale

Sale
$174,900
DeedBook 2459, Page 811