Skip to content

Uncle Petes Rd(Block 2714 Lot 28)Robbinsville, NJ 08691

Vacant Land

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Jun 23, 2023

Property Information

Block2714
Lot28
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page314

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.75

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$101,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,577+6.7%
2024$3,353+1.2%
2023$3,312-0.3%
2022$3,322+3.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 6526, Page 1238

Property Sale

SaleMulti
$33,500
DeedBook 6378, Page 381