Skip to content

4 Hidden Hollow DriveTrenton, NJ 08620

Built 1996

Owner
---
Last Sale Price
$840,000
Last Sale Date
Mar 19, 2021

Property Information

Block2738
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page345

Building Details

Building Class18
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage5,049
Acreage4.75

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$129,400
18%
Improvement Value:$571,500
82%
Total Assessment$700,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,700+6.7%
2024$23,151+1.2%
2023$22,870-0.3%
2022$22,940+3.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$840,000
Sq Ft5,049DeedBook 6436, Page 531Recorded3/29/2021

Property Built

Built

Year Built: 1996

Property Sale

Sale
$98,000
DeedBook 2806, Page 30