Skip to content

12 Hidden Hollow DriveTrenton, NJ 08620

Built 1993

Last Sale Price
$740,000
Last Sale Date
Dec 14, 2018

Property Information

Block2738
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page344

Building Details

Building Class18
Description2SF G3
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,623
Acreage7.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$141,700
20%
Improvement Value:$560,100
80%
Total Assessment$701,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,731+6.7%
2024$23,180+1.2%
2023$22,900-0.3%
2022$22,970+3.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$740,000

From:

To:

Sq Ft4,623DeedBook 6352, Page 946Recorded12/19/2018

Property Sale

Sale
$675,000
DeedBook 6130, Page 228

Property Built

Built

Year Built: 1993