Skip to content

15 East Acres DrTrenton, NJ 08620

Built 1980

Last Sale Price
$79,900
Last Sale Date
Apr 6, 1981

Property Information

Block2741
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page347

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,434
Acreage0.96

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$104,300
34%
Improvement Value:$202,300
66%
Total Assessment$306,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,805+6.7%
2024$10,127+1.2%
2023$10,004-0.3%
2022$10,035+3.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$79,900
DeedBook 2158, Page 109

Property Built

Built

Year Built: 1980