Skip to content

Route 31(Block 37 Lot 20)Pennington, NJ 08534

Last Sale Date
Mar 10, 2006

Property Information

Block37
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class---
DescriptionPORT OF SIDING
Dwellings1
ZoningVRC
Sq Footage---
Acreage3.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$84,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,665+3.3%
2024$2,579-0.1%
2023$2,582+2.5%
2022$2,519+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0