Skip to content

Woosamonsa Rd(Block 50 Lot 12)Pennington, NJ 08534

Farm (Regular)

Last Sale Price
$375,000
Last Sale Date
Aug 24, 2018

Property Information

Block50
Lot12

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$37,000
100%
Total Assessment$37,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,168+3.3%
2024$1,131+3.6%
2023$1,092+0.0%
2022$1,092+251.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$375,000

From:

To:

DeedBook 6339, Page 927Recorded8/29/2018

Property Sale

Sale
$1,128,400
DeedBook 6235, Page 1394