Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
184 Harb Woodsville RdLambertville, NJ 08530
Farm (Qualified)
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 6, 2014
Property Information
Block51
Lot2
QualifierQFARM
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page9
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningVRC
Sq Footage---
Acreage32.7
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$20,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$20,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $660 | +3.3% |
| 2024 | $639 | +2.1% |
| 2023 | $626 | — |
Property History
No events match the selected filters.