Skip to content

Poor Farm Rd(Unit Q0029)Pennington, NJ 08534

Last Sale Date
Jan 12, 2015

Property Information

Block51
Lot7.02
QualifierQ0029
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningMRC
Sq Footage---
Acreage41.73

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$38,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,203+3.3%
2024$1,164-0.1%
2023$1,165+2.5%
2022$1,137+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0