Skip to content

968 Lanning AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1962

Last Sale Date
Sep 19, 2024

Property Information

Block106
Lot37
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage1,952
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,200
25%
Improvement Value:$166,900
75%
Total Assessment$223,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,662+2.1%
2024$6,523+3.3%
2023$6,316+1.5%
2022$6,224+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962