Skip to content

2020 Brunswick Ave

Lawrence Township, NJ 08648

Last Sale Date
Sep 8, 2023

Property Information

Block1104
Lot33
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class10
DescriptionDAYCARE
Dwellings1
ZoningNC-1
Sq Footage---
Acreage1.97

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$92,000
100%
Total Assessment$92,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,850+2.0%
2024$2,793+3.2%
2023$2,708+1.4%
2022$2,670+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0