Skip to content

Maplewood & Brunswick Ave

Lawrence Township, NJ 08648

Commercial

Last Sale Price
$263,300
Last Sale Date
May 3, 2000

Property Information

Block302
Lot136
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class10
DescriptionYNB PARKING
Dwellings1
ZoningNC-2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,000
90%
Improvement Value:$10,000
10%
Total Assessment$100,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,098-31.8%
2024$4,545+3.2%
2023$4,406+1.4%
2022$4,344+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$263,300
DeedBook 3819, Page 48