Skip to content

767 Bunker Hill AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 11, 2003

Property Information

Block1602
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,372
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,000
39%
Improvement Value:$120,200
61%
Total Assessment$196,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,078+2.0%
2024$5,957+3.2%
2023$5,774+1.4%
2022$5,694+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950