Skip to content

20 Huron WayLawrence Township, NJ 08648

Built 1967

Last Sale Price
$257,000
Last Sale Date
Jun 27, 2003

Property Information

Block2205
Lot17
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,934
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,700
31%
Improvement Value:$171,300
69%
Total Assessment$250,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,745+2.0%
2024$7,590+3.2%
2023$7,358+1.4%
2022$7,255+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$257,000
DeedBook 4564, Page 50

Property Built

Built

Year Built: 1967